V Mariboru začetek sojenja domnevnim preprodajalcem drog

2 hours ago 23

Na mariborskem sodišču se bo v ponedeljek po letu dni, odkar so pred novo sodnico Andrejo Lukeš še drugič izpeljali predobravnavne naroke, začelo sojenje domnevnim članom kriminalne združbe, ki naj bi se ukvarjala s preprodajo drog.

Mariborski kriminalisti so združbo, v kateri se je ob 16 ostalih obtoženih znova znašel tudi stari znanec policije Kristijan Kamenik, prijeli februarja 2024, tožilstvo pa jim očita, da so v treh letih zagrešili 44 kaznivih dejanj, povezanih s preprodajo drog. Če bi zaseženo drogo prodali na črnem trgu, bi z njo zaslužili 650.000 evrov.

Glavna obravnava se vse doslej ni začela, ker je moralo sodišče pred tem odločiti o zahtevi obrambe za izločitev pomembnega dela dokazov. Četverica obtoženih se ves ta čas nahaja v priporu, poleg domnevnih organizatorjev kriminalnih poslov Bojana Vajde in Boštjana Pavea še Kamenik, ki naj bi v verigi sodeloval kot dobavitelj drog, pa tudi zdaj že nekdanja učiteljica Monia Žuran, ki so jo policisti med zaključno akcijo prijeli kar sredi pouka v osnovni šoli v Logatcu.

vir: sta

The post V Mariboru začetek sojenja domnevnim preprodajalcem drog appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article