Vos najhitrejša v prvi etapi Toura

11 hours ago 12
ARTICLE AD

V Vanessu se je začela ženska kolesarska dirka po Franciji. Uvodno etapo, dolgo 78,8 kilometra s ciljem v Plumelecu je dobila nizozemska veteranka Mariane Vos (Visma Lease a bike), ki je zabeležila že svojo 258. zmago v karieri.

Osemintridesetletna, trikratna svetovna in olimpijska prvakinja iz leta 2012, je imela na krajšem zaključnem vzponu več moči od Kimberley Pinaar iz Mavricija, tretje mesto pa je prav tako v času zmagovalke zasedla Francozinja Pauline Ferrand-Prevot, ki se je prav zaradi te dirke iz gorskega kolesa po desetih letih spet preselila na cestnega. Svetovna prvakinja v gorskem kolesarstvu in Vos, moštveni kolegici pri ekipi Visma Lease a bike sta na zaključnem vzponu odlično sodelovali.

V istem času kot prve tri je na četrtem mestu ciljno črto prečkala branilka naslova Poljakinja Katarzyna Niewiadoma, peta, še ena kandidatka za najvišja mesta Nizozemka Demi Vollering, zmagovalka dirke leta 2023, pa je zaostala tri sekunde.

Že v prvi etapi pa je morala svoj nastop na dirki končati ena od favoritinj, Švicarka Marlen Reusser. Sredi krožne etape se je zapletla v padec, zaostala in nekaj pozneje tudi odstopila.

Prvič na največjih treh večdnevnih dirkah kot edina Slovenka nastopa Eugenija Bujak. V ekipi Cofidisa ima vlogo pomočnice, že v prvi etapi pa je tudi zaostala za najboljšimi. Zasedla je 81. mesto, njen zaostanek je znašal štiri minute in 14 sekund.

Četrto izvedbo prenovljene dirke (pred tem je od leta 1984 do 2009 potekala pod drugimi imeni) so letos za en dan podaljšali, vsebovala bo devet etap.

Read Entire Article