Dve osebi sta bili sinoči poškodovani v nesreči na morju pri otoku Krku, potem ko je gliser trčil v jugozahodno obalo otoka, je sporočilo hrvaško ministrstvo za morje, promet in infrastrukturo.
Obvestilo o nesreči je Center za usklajevanje iskanja in reševanja na morju (MRCC) Reka prejel ob 23.51. Na hitrem čolnu sta bili dve osebi, ki sta se ob trčenju v obalo poškodovali. Nesreča se je zgodila med plažama Sveta Fuska in Torkul.
Poškodovana prepeljali v reški klinični center
Obvestilo o nesreči so prejeli prek domačega podjetja, specializiranega za komercialno pomoč plovilom in posadkam na morju. Ker so bili njihovi zaposleni najbližje kraju nesreče, jim je MRCC Reka naročil, naj na plovilo vkrcajo zdravstveno osebje in ga prepeljejo do ponesrečencev.
Policisti so do kraja nesreče prispeli po kopnem. Poškodovana hrvaška državljana so evakuirali s čolna, ob 00.08 pa so ju prevzeli reševalci nujne medicinske pomoči na Krku in ju prepeljali v Klinični bolnišnični center Reka.
Gliser poškodovan v premčnem delu
Uslužbenci Luške kapitanije Reka in policisti so opravili predhodni ogled kraja nesreče. Ugotovili so, da gre za 9,26 metra dolg gliser, ki pluje pod hrvaško zastavo. Plovilo je bilo poškodovano v premčnem delu, vendar vanj ni začela vdirati voda.
Lastnik plovila, hrvaški državljan, v času nesreče ni bil na gliserju. Plovilo bodo odstranili na njegove stroške in ga odvlekli na predvideno lokacijo. Na kraju nesreče niso zaznali onesnaženja morja ali morskega okolja. Luška kapitanija Reka in Primorsko-goranska policijska uprava nadaljujeta ugotavljanje vseh okoliščin nesreče.
(nd; Foto: MMPI)
<p>The post Z gliserjem sta treščila na obalo pri Krku, poškodovana odpeljali (FOTO) first appeared on NaDlani.si.</p>

1 hour ago
21











English (US)