[Video] Od plišastega do pravega objema – srečen konec za malega Puncha

3 hours ago 21

Prisrčna mala opica po imenu Punch, ki je po tem, ko ga je mati zapustila, tolažbo našel v plišastem orangutanu, je končno sprejet v družino opic v živalskem vrtu.

Šestmesečni (zdaj že sedemmesečni) japonski makak Punch iz mestnega živalskega vrta Ichikawa na Japonskem je postal internetna senzacija, potem ko so po spletu zaokrožili posnetki osamljenega mladička, ki išče družbo in tolažbo pri svoji igrači.

Po dolgotrajnem zavračanju s strani drugih makakov je Punch končno našel pravega prijatelja – odraslega člana tropa po imenu Onsing. Težka pot malčka se je tako srečno končala. Posnetki, ki so v petek objavljeni na družbenih omrežjih, prikazujejo, kako ga odrasli član tropa tesno objema. Na enem videoposnetku sta v betonskem ograjenem prostoru: Punch je povsem ovit v Onsingovem objemu, medtem ko skupaj plezata po skalnatem zidu. Onsing ga je ves čas skrbno spremljal, ga prijemal ob strani in mu pomagal pri vzponu.

Odrasli makak ga ni zapustil niti za trenutek. Ko so zaropotale verige ograje in prestrašile Puncha, se je ta takoj stisnil k svojemu novemu “varuhu”. “To je zlahka najbolj prijeten videoposnetek, ki ga boste danes videli,” je med drugim zapisano ob videoposnetku

🥹🙊 Baby Punch gets the warmest hug

Today, the adult monkey Onsing wrapped little Punch in a tight embrace — easily the coziest video you’ll see today 🫂 pic.twitter.com/Mvhv1Mpexd

— NEXTA (@nexta_tv) February 20, 2026

Punch je osvojil srca po vsem svetu že prej, ko so se razširili posnetki, na katerih se žalostno oklepa oskrbnikov in plišastega orangutana. Ker se dojenčki opic instinktivno oklepajo matere že od rojstva, so mu oskrbniki – potem ko ga je mati zavrnila – ponudili odeje in mehke igrače, da bi ublažili tesnobo. Punch si je hitro izbral prav plišastega orangutana in ga od takrat skoraj ni spustil iz objema.

Foto: X

V viralnih videih ga je moč videti, kako ga objema med spanjem, ovije roke okoli njega in zakoplje gobček v mehko tkanino. V drugih posnetkih ga varuje in se z njim previdno približuje drugim mladičem.

Punch se je rodil julija lani in bil vzgajan v umetnem okolju. Pred približno mesecem dni so začeli postopno uvajanje nazaj v trop. Posnetki so sicer pokazali tudi, da so ga drugi makaki na začetku ustrahovali – eden od odraslih ga je celo okaral in vlekel za seboj. Živalski vrt je izdal izjavo, v kateri je prosil oboževalce, naj podpirajo Punchova prizadevanja za socializacijo, in poudaril, da v tropu ni bilo resnega nasilja. “Čeprav ga druge opice občasno okarajo, Punch kaže izjemno duševno moč in odpornost,” so zapisali.

A.H.

The post [Video] Od plišastega do pravega objema – srečen konec za malega Puncha first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article