Trump napovedal možnost odprave davka na kapitalski dobiček od prodaje nepremičnin

13 hours ago 12
ARTICLE AD

Ameriški predsednik Donald Trump je v torek na tiskovni konferenci v Beli hiši dejal, da razmišlja o odpravi davka na kapitalski dobiček od prodaje nepremičnin. Poudaril je, da je izvedba tega ukrepa v veliki meri odvisna od nadaljnjih odločitev ameriške centralne banke glede obrestnih mer.

„Če bi Fed znižal obrestne mere, tega ne bi smeli storiti,“ je dejal predsednik v Ovalni pisarni. „Razmišljamo pa o odpravi davka na kapitalski dobiček od prodaje hiš.“

Davek na kapitalski dobiček v Združenih državah velja za dobiček, ustvarjen z odprodajo kapitalskih sredstev, kot so delnice, obveznice ali nepremičnine. V skladu z ameriškim davčnim sistemom se stopnja obdavčitve giblje med 0, 15 in 20 odstotki, odvisno od višine dohodka in davčnega statusa posameznika. Po veljavnih pravilih lahko davkoplačevalci ob prodaji svoje glavne nepremičnine iz dohodka izvzamejo do 250.000 dolarjev dobička, za zakonce pa znaša oprostitev 500.000 dolarjev.

Read Entire Article