Vozili pijani in brez dovoljenj, zasegli vozila in pridržali voznike

4 days ago 26

Policisti so na območju Policijske uprave Novo mesto posredovali v 75 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 243 klicev. Obravnavali so eno prometno nesrečo z lažjimi telesnimi poškodbami in deset prometnih nesreč, v katerih je nastala premoženjska škoda. Dvema kršiteljema cestnoprometnih predpisov, ki sta vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja, so zasegli vozili, enega voznika, ki je vozil pod vplivom alkohola, pa so pridržali. Posredovali so tudi zaradi 13 kršitev javnega reda in miru na javnih krajih in v zasebnih prostorih.

S področja kriminalitete so obravnavali sume kaznivih dejanj vlomov in tatvin. Posredovali so še zaradi požara, nesreče pri delu in nedovoljenih prehodov državne meje.

Prometna varnost

Trčil v kolesarja
Brežiški policisti so nekaj po 18. uri obravnavali prometno nesrečo v Brežicah, v kateri sta bila udeležena kolesar in voznik osebnega avtomobila. Z ogledom kraja so ugotovili, da je 53-letni voznik osebnega avtomobila v križišču odvzel prednost 40-letnemu kolesarju. Lažje poškodovanega kolesarja so reševalci oskrbeli in odpeljali v bolnišnico. Povzročitelju bodo zaradi kršitve cestnoprometnih predpisov izdali plačilni nalog.

Pod vplivom alkohola in brez veljavnega vozniškega dovoljenja
Policisti Postaje prometne policije Novo mesto so na Obrežju ustavili 48-letnega voznika osebnega avtomobila Volkswagen Golf. Ugotovili so, da nima veljavnega vozniškega dovoljenja, saj mu je bilo zaradi preteklih kršitev začasno odvzeto. Preizkus alkoholiziranosti je pokazal 0,58 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka (1,2 g/kg). Vozilo so mu zasegli in na sodišče naslovili obdolžilni predlog.

Okoli 23. ure so trebanjski policisti zaradi nezanesljive vožnje ustavili 30-letnega voznika osebnega avtomobila Mercedes. Tudi ta ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja in je vozil pod vplivom alkohola. Vozilo so mu zasegli, izdali plačilni nalog ter podali obdolžilni predlog.

Povzročitelj nesreče pod vplivom alkohola
Okoli 21. ure se je na območju Hrasta pri Jugorju zgodila prometna nesreča med dvema osebnima avtomobiloma. Policisti PP Metlika so ugotovili, da je 74-letni voznik odvzel prednost 22-letnemu vozniku. Povzročitelj je imel v litru izdihanega zraka 0,58 miligrama alkohola (1,2 g/kg). Odvzeli so mu vozniško dovoljenje, prepovedali nadaljnjo vožnjo in mu bodo izdali plačilni nalog.

Kršitelj z dvema promiloma alkohola
Policisti PP Novo mesto so 26. februarja okoli 2. ure zaradi nezanesljive vožnje ustavili 35-letnega voznika osebnega avtomobila Volkswagen Passat. V litru izdihanega zraka je imel 0,94 miligrama alkohola (2 g/kg). Odvzeli so mu vozniško dovoljenje in ga odpeljali v prostore za pridržanje. O kršitvi bodo obvestili pristojno sodišče.

Voznik pod vplivom prepovedanih drog
Brežiški policisti so v noči na 26. februar v Brežicah ustavili 22-letnega voznika osebnega avtomobila Renault Clio. Hitri test je potrdil prisotnost prepovedanih drog, strokovni pregled pa je odklonil. Policisti so mu prepovedali nadaljnjo vožnjo, odvzeli vozniško dovoljenje in na sodišče naslovili obdolžilni predlog.

Kriminaliteta

Vlomi in tatvine
V noči na 25. marec je v Dolenji vasi pri Krškem neznanec vlomil v osebni avtomobil in odtujil očala ter slušalke. Lastnika je oškodoval za približno 400 evrov.

V Gorenji Pirošici je med 20. in 25. februarjem nekdo vlomil v zidanico. Odtujil ni ničesar, z vlomom pa je povzročil za okoli 300 evrov škode.

Med 23. in 25. februarjem je neznanec vlomil v nenaseljeno stanovanjsko hišo v Selih pri Raki. Odtujil ni ničesar, povzročil pa je za približno 500 evrov škode.

Mejne zadeve in tujci

Na območju PP Brežice (Dobova, Obrežje, Rigonce, Jereslavec, Rakovec) so policisti izsledili in prijeli 12 državljanov Nepala, pet državljanov Indije, pet državljanov Šrilanke, štiri državljane Slonokoščene obale, tri državljane Bangladeša, tri državljane Kitajske, tri državljane Pakistana in enega državljana Egipta.

Na območju PP Črnomelj (Preloka, Damelj) so prijeli osem državljanov Sudana. Policijski postopki s tujci, ki so nedovoljeno prestopili državno mejo, še potekajo.

Ostale zadeve

Nesreča pri delu
Policisti PP Krško so 25. februarja nekaj po 7. uri obravnavali nesrečo pri delu v enem izmed podjetij. Po prvih ugotovitvah je delavec pri premikanju dvižnega vozička trčil v železni armaturni koš, ki je padel na drugega delavca in ga hudo poškodoval. 28-letnega moškega so reševalci oskrbeli in odpeljali v bolnišnico. O dogodku so bili obveščeni preiskovalna sodnica, okrožna državna tožilka in pristojna inšpektorica za delo. Policisti nadaljujejo preiskavo.

Požar
Okoli 9.30 so bili policisti obveščeni o požaru lesenega bivalnega objekta na območju Blatnika pri Črmošnjicah. Gasilci so požar omejili in pogasili, poškodovanih ni bilo. Po prvih ugotovitvah je zagorelo pri kaminu na trda goriva, ogenj pa se je razširil na celoten objekt. Policisti vzrok požara še preiskujejo in bodo o ugotovitvah obvestili pristojno tožilstvo.

Read Entire Article