S prvimi toplimi sončnimi žarki in tudi malo daljšimi dnevi v tem tednu nas je prvič v letošnjem letu obiskala pomlad. Gre za letni čas, ki simbolizira prebujanje narave, nove začetke in optimizem. V mestnih parkih in gozdovih že najdemo barvite cvetlice predvsem zvončke. Ptice pa svoje pesmi vračajo v tišino zadnjih zimskih dni.
Meteorologi napovedujejo, da bodo naslednji dnevi prinesli več sončnega vremena, kar bo še dodatno spodbudilo prebujanje rastlinstva. Vrtnarji po vsej državi že pripravljajo gredice in sadijo prve sezonske rastline, medtem ko ljubitelji narave načrtujejo sprehode in izlete, po ravninskih ali planinskih poteh.
FOTO: FreepikPrihod pomladi ni pomemben le za naravo, temveč tudi za ljudi. Dolgi zimski meseci pogosto prinesejo občutke utrujenosti in pomanjkanja energije, zdaj pa svetloba in toplejše temperature izboljšujejo razpoloženje in spodbujajo telesno aktivnost. Zdravstveni strokovnjaki priporočajo več gibanja na prostem, ki pomaga tako telesnemu kot duševnemu počutju.
V mestih se praznujejo tudi tradicionalni pomladni festivali, ki simbolizirajo plodnost in nov začetek. Otroci z navdušenjem opazujejo prve brste dreves, medtem ko odrasli iščejo navdih za nove projekte in osebne cilje.
Pomlad nas spomni, da je življenje ciklično – po hladni in tihi zimi pride čas rasti, svetlobe in novih priložnosti. Vsak od nas lahko izkoristi to čudovito obdobje, se poveže z naravo in obnovi energijo za mesece, ki sledijo.
M. G.

2 hours ago
26








![[Intervju] Alenka Jeraj: To, kar se je zgodilo na glasovanju, je prava sramota za državni zbor in se bo zapisalo v zgodovino](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/02/44_2_alenka_jeraj_FOTO_Polona_Avanzo-1-200x300.jpg)
English (US)