Tudi Levica se je udeležila Parade ponosa, Slovenija pa v zrak: Če bi se toliko brigali za svojo domovino

2 hours ago 36

S povorko po ljubljanskih ulicah se je zaključil festival Parada ponosa.

V Ljubljani se je danes s paradno povorko po ulicah končal osrednji dogodek festivala Parada ponosa. Program so končali na Kongresnem trgu, kjer je zbrane v video nagovoru pozdravila predsednica republike Nataša Pirc Musar, nagovorila pa sta jih tudi ljubljanski župan Zoran Janković in varuhinja človekovih pravic

Pod objavo MOL-a o Paradi ponosa završalo: komentarji razkrili jezo in odpor: “Si kar si, ni se pa treba vn metat.” 

Pirc Musar je v video nagovoru med drugim dejala, da je Parada ponosa veliko več kot dogodek. “Je prostor vključujoče skupnosti, je odločno, pogumno in nujno sporočilo, da demokracija ni samo pravica večine, da odloča, temveč predvsem dolžnost družbe, da varuje dostojanstvo vsakega človeka,” je dejala. Parade ponosa so po njeni oceni povsod po svetu preizkus demokratične zrelosti družbe tam, kjer se ljudem odreka pravica do vidnosti, enakopravnosti in enakih možnosti. Drugačnost po njenih besedah “ni grožnja, temveč bogastvo”. “Podpiram prizadevanja festivala Parade ponosa in vseh, ki se zavzemate za družbo, v kateri nihče ne živi v strahu, ker je to, kar je, ali ker ljubi, kogar ljubi. Kot skupnost zagovarjajmo ustavne vrednote, mir, svobodo ter demokracijo, negujmo kulturo dialoga in gradimo strpno ter pravično družbo, temelječo tudi na dostojanstvu okolja, ki nas obdaja,” je še dejala.

”En svet, en boj!” je na družabnem omrežju Facebook objavila Levica, ob mavrični zastavi je plapolala še palestinska, na sliki pa vidni predstavniki stranke. Sledili so komentarji. ”Mene resno zanima, kaj bi v palestini nardil s tako zastavo pa s človekom ki bi jo imel”; ”Palestinci sploh ne vedo kje je slovenija vi levica pa mislite da ste pametni in da jim kaj pomaga ko vlačite okrog njihovo zastavo. Ce bi se toliko brigali za svojo domovino”; ”Moj predlog: s parade kar na letalo in v Palestino”.

(nd)

<p>The post Tudi Levica se je udeležila Parade ponosa, Slovenija pa v zrak: Če bi se toliko brigali za svojo domovino first appeared on NaDlani.si.</p>

Read Entire Article