Svet SDS potrdil vsebinski del koalicijske pogodbe

1 hour ago 29

Svet stranke SDS je potrdil vsebinski del koalicijske pogodbe, kar pomeni, da se zaključuje postopek potrjevanja,je sporočil predsednik SDS Janez Janša. Večina ostalih potencialnih koalicijskih partnerjev je to že storila, kar pomeni, da so izpolnjeni pogoji za vložitev kandidature za mandatarje, kar bo narejeno jutri.

Janša je še pojasnil, da so vedno pripravljeni na širše sodelovanje. “Če bo ta koalicija, če bo ta projekt sestavljanja koalicije uspešno zaključen tudi s postavitvijo vlade, bomo vsem opozicijskim strankam ponudili v podpis pogodbo o partnerstvu za razvoj ali za napredno Slovenijo. In v okviru tega projekta se lahko potem pogovarjamo tudi o ciljih, ki jih Slovenska demokratska stranka zagovarja že dolgo časa in jih je imela v ospredju tudi v kampanji za zadnje volitve, ko smo govorili

  • o ustavni večini razuma.
  • Gre za davčno sidro v ustavi.
  • Gre za spremembo volilnega sistema.
  • Gre za ustanovitev pokrajin in za reformo sodstva.”

Vir: (20+) Facebook

Predlog koalicijske pogodbe in vstop v desno koalicijo so pred nekaj minutami podprli tudi v Fokusu Marka Lotriča. Ostali (NSi, SLS, Demokrati) pa so to naredili že pred tem. Iz Resni.ce pa so že v soboto sporočili, da ne bodo del koalicije, bodo pa s podpisi in glasovi podprli Janeza Janšo za mandatarja. Navedene stranke imajo skupno 48 glasov poslancev in poslank. Za potrditev mandatarja je potrebnih 46 glasov. Glasovanje o mandatarju bo predvidoma potekalo v petek.

M. D.

Read Entire Article