Trenta – V četrtek, 16. aprila 2026, so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic zabeležili šibek potres v bližini Trente. Tresenje tal so zaznali v zgodnjih jutranjih urah.
Znane prve podrobnosti o jutranjem potresu
Po podatkih Agencije RS za okolje (ARSO) se je potres zgodil ob 4.41 po lokalnem času, njegovo nadžarišče pa je bilo 7 kilometrov jugozahodno od Trente. Potres je dosegel magnitudo 1,3, nastal pa je na globini približno 6 kilometrov pod zemeljskim površjem. Gre za razmeroma šibek potres, ki praviloma ne povzroča škode, lahko pa ga prebivalci v bližini nadžarišča vseeno občutijo kot kratko tresenje.
Vir: ARSOV zadnjih dneh več manjših potresov po Sloveniji
Po podatkih ARSO so seizmografi v zadnjih dneh zaznali še več šibkih potresov po različnih delih Slovenije. Med drugim so bili sunki zabeleženi pri Kozjem, v okolici Topolšice, pri Litiji, v bližini Loga pod Mangartom ter na območju Postojne. Večina teh potresov je bila zelo šibkih in brez posledic.
Vir: ARSOObmočje Posočja ostaja potresno aktivno
Strokovnjaki opozarjajo, da je območje zgornjega Posočja med seizmično najbolj aktivnimi deli Slovenije, zato manjši sunki v okolici Trente, Bovca in Kobarida niso neobičajni.
Pripravil: K. J.
Vir: ARSO

2 hours ago
25







English (US)