Perkmandelc vabi v svojo deželo 2026

18 hours ago 22

Turistično društvo Ruardi Zagorje tudi letos pripravlja priljubljeno prireditev Perkmandelc vabi v svojo deželo, ki bo v soboto, 22. avgusta, na parkirišču pri Avtohiši Kržišnik ob Kotredeščici v Zagorju ob Savi. Pestro dogajanje bo ponudilo nekaj za vse generacije, od športa in iger do pohoda, kulturnega programa in tradicionalnih rudarskih običajev. Večer pa bodo zaokrožili z ansamblom Vražji muzikanti.

Dogajanje se bo začelo že ob 10.30 uri s sedmim turnirjem v malem nogometu za Pokal ata Perkmandelca.

Popoldanski del prireditve bo namenjen tudi najmlajšim. Ob 16. uri bodo pripravili družinske igre za otroke, pri katerih bodo sodelovali tudi uporabniki VDC Zasavje. Pol ure pozneje bo sledilo še 10. ekipno tekmovanje Metanje kulma u hunt, ki tradicionalno poskrbi za tekmovalnost, zabavo in rudarsko obarvano vzdušje.

Ob 17. uri bo izpred KC Delavski dom Zagorje krenil že 15. Perkmandelčev pohod, katerega cilj bo na prizorišču prireditve. Ob isti uri se bo odvila ekshibicijska tekma v malem nogometu ekipe VDC Zasavje proti ekipi Krajevne skupnosti Franc Farčnik. V ekipi VDC Zasavje bodo nastopili tudi trije uporabniki, ki so na svetovnem prvenstvu Genuine Cup 2026 v Houstonu v ZDA osvojili tretje mesto.

Po prihodu pohodnikov bo ob 18. uri sledil kulturni program s podelitvijo pokalov in priznanj. Nastopila bosta Pihalni orkester SVEA in Mešani pevski zbor Ladko Korošec.

Ob 18.45 uri bo na sporedu tradicionalni 18. Skok čez kožo, eden izmed najbolj prepoznavnih rudarskih običajev. Skok čez kožo bodo pripravili v sodelovanju z RMED Perkmandeljc Trbovlje in Pihalnim orkestrom SVEA.

Za zaključek dneva bo od 20. ure sledilo veselo rajanje pod taktirko ata Perkmandelca, za glasbo pa bodo poskrbeli Vražji muzikanti. Obiskovalci bodo lahko ob glasbi in druženju sklenili dan v znamenju rudarske tradicije.

Savus

Foto: Turistično društvo Ruardi Zagorje


 

The post Perkmandelc vabi v svojo deželo 2026 appeared first on Savus.

Read Entire Article