Projektanti novega hrastniškega doma za starejše, ki ga že gradijo na Leši, so morali tako še enkrat v roke vzeti dokumentacijo projekta in jo popraviti. “Narediti je bilo potrebno dodatne geomehanske raziskave in spremembe statičnih modelov,” je povedal direktor Doma za starejše Hrastnik (DSO) Borut Vidmar. Delo na tem območju je moralo tako počakati na nove načrte. Ti so po dodatnih raziskavah predvideli gradnjo več kot 50 pilotov, ki sprva niso bili planirani. Da bo območje tako nestabilno, se brez kopanja ni dalo predvideti, je dodal.

Borut Vidmar, direktor DSO Hrastnik
Nova spoznanja so po podatkih Vidmarja nekoliko zamaknila časovnico gradnje, ki se je začela oktobra lani. Gradnja pilotov je trenutno v zaključni fazi. “Klet je končana, gradbeniki se pripravljajo na vlitje plošče za pritličje.” Zunanji okviri zgradbe naj bi lahko bili vidni še letos, napoveduje. Novi načrti naj ne bi vplivali na izgled stavbe.
Septembra podpis, danes (že) gradbišče

Selitev bo velik zalogaj
Točen datum zaključka gradnje trenutno direktor težko napove. “Več bo znanega kasneje, ko bo projekt že v zaključni fazi. V prvi polovici leta 2028 računamo na uporabno dovoljenje in vselitev stanovalcev.” Ta pa bo, kot pravi, velik zalogaj. “Predvidevamo, da bomo selitev izvedli v enem dnevu.” Trenutno si tega še ne predstavljajo, saj naj bi logistično predstavljalo veliko načrtovanja in prilagajanja.
V hrastniškem objektu trenutno prebiva 136 stanovalcev. “Zasedene imamo tudi rezervne postelje.” Po vseh popravilih na stari in neprimerni zgradbi, v kateri trenutno bivajo, pa zdaj že nestrpno pričakujejo novo. Ta bo ponujala več prostora in približno 165 postelj za starejše občane.
Foto:
Kljub stari zgradbi pa iz hrastniškega DSO prihajajo lepe zgodbe:
Iz hrastniškega doma prihaja lepa zgodba o srčnosti obiskovalcev
The post Ob kopanju so naleteli na presenečenje, ki je zamaknilo gradnjo appeared first on Zon | Zasavske onlajn novice.

2 hours ago
15
















English (US)