Jorgić v polfinalu Malmöja

1 hour ago 18

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić zelo dobro nastopa na turnirju WTT Smash v Malmöju na Švedskem. Z zmago nad Egipčanom Omarjem Assarjem se je prvič v karieri uvrstil v polfinale enega največjih namiznoteniških turnirjev na svetu.

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je v napetem in izenačenem četrtfinalnem dvoboju turnirja WTT Smash v Malmöju na Švedskem s 4:2 (10, 9, 7, -10, -8, 4) premagal Egipčana Omarja Assarja. Po ponovitvi lanske uvrstitve v četrtfinale je tokrat dosegel uspeh kariere z uvrstitvijo v polfinale. Proti neugodnemu Assarju je Jorgić že vodil s 3:0 v nizih, a je Egipčan dobil četrti in peti niz, v šestem pa je Hrastničan le strl njegov odpor. Do izraza je prišla večja kakovost slovenskega igralca. Jorgić je z delnim izidom 6:0 povedel z 8:1 in tekmo tudi dobil.

»Če sem iskren, sem po vodstvu s 3:0 v nizih že videl podoben scenarij kot lani, ampak po dveh izgubljenih nizih sem bil spet bolj agresiven od njega. Začel sem igrati svojo igro, zmanjšal sem število napak in tu je bila ta razlika. Assar je igralec, ki ti pač ne da, da se razigraš in prideš do svoje igre. Vrača veliko žogic, včasih tudi tiste nemogoče, in res moraš biti ves čas zbran, da ga premagaš. Odločilo je to, da sem naredil manj napak od njega,« je po dvoboju v uradni izjavi v Malmö Areni dejal 28-letni Jorgić, ki je pred tem v prvem krogu v slovenskem obračunu izločil Denija Kožula, v drugem pa je bil boljši od Belgijca Cedrica Nuytincka. V osmini finala je s 3:1 premagal še Dimitrija Ovtcharova.

V polfinalu se bo danes ob 14.15 pomeril z odličnim Francozom Felixom Lebrunom. Srečno, Darko!

Savus

Foto: NTZS


 

The post Jorgić v polfinalu Malmöja appeared first on Savus.

Read Entire Article