Zoran Stevanović je novi predsednik državnega zbora. Na tajnem glasovanju je kot edini kandidat dobil podporo 48 poslancev, 29 jih je glasovalo proti. Po neuradnih informacijah je podpora prišla iz vrst njegove Resnice, SDS, trojčka NSi, SLS in Fokus ter Logarjevih Demokratov. Proti je glasovalo Gibanje Svoboda, v SD in Levici pa glasovnic niso prevzeli. Vse bolj jasno tako postaja, katera stran bi lahko oblikovala novo koalicijo. Kaj na to pravi novi predsednik državnega zbora, ki je že večkrat dejal, da v vlado ne bo šel ne z Janezom Janšo ne z Robertom Golobom? In kakšni so njegovi načrti? Novega predsednika parlamenta so gostili v oddaji 24UR ZVEČER. Je Stavanović prelomil obljubo volilvcem? Zdaj odpira vrata Janševi vladi
Zoran Stevanović je novi predsednik državnega zbora. Na tajnem glasovanju je kot edini kandidat dobil podporo 48 poslancev, 29 jih je glasovalo proti. Po neuradnih informacijah je podpora prišla iz vrst njegove Resnice, SDS, trojčka NSi, SLS in Fokus ter Logarjevih Demokratov. Proti je glasovalo Gibanje Svoboda, v SD in Levici pa glasovnic niso prevzeli. Vse bolj jasno tako postaja, katera stran bi lahko oblikovala novo koalicijo. Kaj na to pravi novi predsednik državnega zbora, ki je že večkrat dejal, da v vlado ne bo šel ne z Janezom Janšo ne z Robertom Golobom? In kakšni so njegovi načrti? Novega predsednika parlamenta so gostili v oddaji 24UR ZVEČER. 
2 hours ago
18







![[Intervju] Dr. Gamulin: Če bi bil kritičen do desne opcije, bi isti mediji moje analize najverjetneje povzeli brez zadržkov](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/04/26_2_dr.-Niko-Gamulin_foto_arhiv-dr.-Nika-Gamulina-765x1024.jpg)




English (US)