Na Portugalskem odmeva pretresljiv primer dveh dečkov, starih štiri in pet let, ki naj bi ju mati in očim zapustila sredi gozda, potem ko sta ju pod pretvezo igre odpeljala več kot 1.600 kilometrov od doma v Franciji. O primeru je poročal portal 24ur.com.
Dečka so v torek zvečer našli med tavanjem ob cesti med portugalskima mestoma Alcácer do Sal in Comporta. Lokalnemu paru, ki ju je opazil, sta povedala, da sta ju starša pustila sama v gozdu, medtem ko sta imela zavezane oči.
Po navedbah francoskih in portugalskih oblasti naj bi 41-letna mati in njen 55-letni partner otrokoma dejala, da se bodo igrali igro za »preganjanje hudiča«. Odpeljala naj bi ju v gozd, jima zavezala oči ter naročila, naj poiščeta zakopan nož in si z njim odstranita preveze. Ko je starejši deček snel prevezo, sta ugotovila, da sta ostala sama.
Starša so medtem aretirali v portugalskem mestu Fátima, približno 200 kilometrov od kraja, kjer sta otroka našli mimoidoči osebi. Toksikološki izvidi po poročanju 24ur.com niso pokazali, da bi bila dečka omamljena.
Francosko tožilstvo je potrdilo, da je družina matere njeno izginotje prijavila že 11. maja. Vzporedni preiskavi zdaj potekata tako v Franciji kot na Portugalskem, dečka pa ostajata pod zdravniškim nadzorom.
The post Grozljiv primer na Portugalskem: starša dečka pustila sama v gozdu z zavezanimi očmi appeared first on Lokalec.si.

6 hours ago
24



English (US)