Danes se je v Celju odvijal pravi nogometni spektakel Prve lige Telemach. Grofje so v 33. krogu gostili ljubljansko Olimpijo. Celje je vknjižil minimalno zmago z 1:0 in si poleg treh točk zagotovil tudi naslov državnega prvaka. Izjemna obiskanost današnje tekme, kot nalašč za domače slavje Celjanov.

V prvem polčasu sta mreži ostali nedotaknjeni. Edini zadetek je na tekmi dosegel Prucev, ki je bil natančen v 59. minuti. Celje ima po današnji zmagi 75 točk, drugouvrščena Olimpija jih ima 63, kar matematično pomeni, da je bitka za prvo mesto že končana. Celjane v prvenstvu čakajo še tri tekme, že naslednja bo na sporedu 4. maja proti Mariboru.