UKC Maribor poroča o pomembnem napredku na področju zdravljenja onkoloških bolnikov. Na Oddelku za onkologijo so v minulih dneh uspešno začeli zdravljenje pacientov na prvem novem obsevalniku, ki je v ustanovo prispel konec januarja.
Kot je napovedala v. d. predstojnice Tamara Petrun, dr. med., je bila naprava v izjemno kratkem času pripravljena na uporabo. Zaposleni so s predanim delom, sodelovanjem in strokovnostjo poskrbeli, da so prvi pacienti že lahko začeli z obsevanji.
Nov obsevalnik predstavlja pomembno pridobitev za UKC Maribor, saj omogoča sodobnejše, natančnejše in učinkovitejše zdravljenje. Hkrati pomeni tudi pomemben korak k izboljšanju dostopnosti in kakovosti zdravstvene oskrbe za bolnike.
V bolnišnici ob tem poudarjajo, da je uspeh rezultat odličnega timskega dela, na katerega so izjemno ponosni.
The post Dobra novica iz UKC Maribor: Na onkologiji začeli zdravljenje pacientov na prvem novem obsevalniku appeared first on Lokalec.si.

2 hours ago
14






English (US)