Danes na več naslovih v Mariboru brez pitne vode – preverite, ali ste med prizadetimi

2 days ago 20

Prebivalce nekaterih delov Maribora danes čaka začasna prekinitev oskrbe s pitno vodo. Mariborski vodovod je namreč sporočil, da bodo zaradi načrtovanih vzdrževalnih del v četrtek, 16. aprila 2026, na več naslovih za nekaj ur ostali brez vode.

Kje bo danes motena oskrba z vodo?

Prekinitev oskrbe bo predvidoma trajala med 8. in 12. uro, v tem času pa pitne vode ne bodo imeli uporabniki na naslednjih lokacijah:

  • Pod Urbanom 18–20,
  • Lucijin breg 37 in 37a,
  • Šober 11–46,
  • Medič 206.

Na Mariborskem vodovodu ob tem pojasnjujejo, da gre za redna vzdrževalna dela na vodovodnem omrežju, katerih namen je zagotavljanje zanesljive in varne oskrbe s pitno vodo tudi v prihodnje.

Po ponovni vzpostavitvi oskrbe priporočajo izpiranje

Po zaključku del in ponovni vzpostavitvi oskrbe uporabnikom svetujejo, naj na vseh pipah oziroma iztočnih mestih pustijo vodo teči toliko časa, dokler ne postane popolnoma bistra. Ob tovrstnih posegih se namreč lahko zgodi, da je voda ob prvem odprtju pipe nekoliko motna ali vsebuje zračne mehurčke, kar je običajen pojav po posegih v vodovodno omrežje. Pri Mariborskem vodovodu poudarjajo, da se zavedajo, kako pomembna je nemotena oskrba s pitno vodo za gospodinjstva in podjetja, zato bodo dela izvedena v najkrajšem možnem času.

Napisal: K. J.

Vir: Maribor Info

Read Entire Article