ARTICLE AD
Čisto natančno – 26. avgusta 1928 so Trboveljčani na pobudo lokalnih prebivalcev in športnikov dobili bazen. Ta je bil sprva dolg 30 metrov in širok 12, vodo pa so vanj napeljevali iz potoka. Kopališče je kmalu postalo zelo priljubljeno med občani vseh starosti, kmalu pa so se na bazenu odvijala že prva tekmovanja v plavanju, vaterpolo in celo skoki v vodo. Skoraj 30 let kasneje so na istem mestu zgradili olimpijski bazen v velikosti 50 x 20 metrov.




Fotografije: Arhiv PK Rudar Trbovlje
Pred petimi leti v roke Zavoda za mladino, šport in turizem
Za bazen je najprej skrbela trboveljska občina, leta 2020 pa je upravljanje prepustila Zavodu za mladino, šport in turizem (ZMŠT). Ti so poskrbeli za novosti in številne brezplačne aktivnosti, ki popestrijo kopalni dan.
Obisk pa – vsako leto večji. Lani je bazen zabeležil eno najbolj uspešnih sezon doslej (KLIK), na poletno osvežitev so prihajali gostje ne samo iz Zasavja, temveč tudi iz ostalih koncev Slovenije. In če so lani junija z odprtjem bazena ponudili nova igrala, piknik “plc” in druge zanimive aktivnosti, z dodatno ponudbo ne zaostajajo niti letos. Prostor so obogatili z dvema vrtnima garniturama na travnati površini, prebarvali veliko šahovnico na terasi in dokupili XXL šahovske figure, na novo pa so ponudili še veliko igro 4 v vrsto ter cornhole.



Kopanje vse do konca avgusta – če bo vreme dopustilo, še dlje
Kopališče Trbovlje so v letošnji sezoni odprli sredi junija in bodo poletno osvežitev obiskovalcem nudili še do konca avgusta. “V primeru lepega vremena pa dopuščamo možnost podaljšanja kopalne sezone v september,” nam je povedal Tilen Zupanc iz ZMŠT. Od odprtju pa so zabeležili rekordni obisk, ki ga pripisujejo odlični ponudbi, urejenosti kopališča in okolice in “seveda tudi vročinskemu valu”. Po besedah Zupanca je v današnjih časih kopališče še vedno lokalno stičišče vseh generacij.
Da pa bo čas, preživet na bazenu, še bolj zanimiv, imajo tudi letos na sporedu različne programe. Organizirali bodo napihljive XXL igre, otroške aktivnosti in aktivno varstvo, odbito odbojko, poletne osvežitve z DJ-jem ter slovo poletju. Poleg tega so možne prijave tudi na programe zunanjih izvajalcev, ki ponujajo plavalne tečaje, šolo plavanja in telovadbo v vodi.
Ob vseh teh novostih in aktivnostih pa cena kopanja ostaja enaka lanskoletni. Otroci bodo za celodnevno vstopnico odšteli 6 evrov, med vikendom 6. Odrasle bo kopanje stalo 7 oziroma 8 evrov. Poleg tega ponujajo še popuste za družine, društva in klube, dijake, študente, upokojence, invalide.
Fotografije: arhiv ZMŠT
Sorodni članek:
Vročina še vztraja, zasavski bazeni podaljšali sezono
The post Zgodba trboveljskega bazena: Skoraj 100 let vode in nepozabnih spominov appeared first on ZON.