ARTICLE AD
Po podatkih Generalne policijske uprave so policisti v Sloveniji v 24 urah, predvsem v soboto, 1. novembra, obravnavali 22 vlomov. Številke so še posebej skrb vzbujajoče na območju Policijske uprave Ljubljana, kjer so zabeležili kar 12 vlomov, kar pomeni več kot polovico vseh primerov v državi.
Glede na policijska poročila, ki so jih policijske uprave poslale zjutraj, so znani spodnji podatki
Podatki se večinoma nanašajo na soboto, ko je bil praznik – dan spomina na mrtve (1. november), ko so številni ljudje obiskovali grobove, bili odsotni od doma ali na poti. Očitno so vlomilci znali izkoristiti priložnost, ko so bile ulice mirnejše, domovi pa prazni. Kakšne bodo številke za današnjo nedeljo, ko ljudje še nadaljujejo z obiski oziroma jih ni doma, bo znano jutri.
Preventivno poskrbeti za varnost
V takšnih dneh policija občane opozarja na osnovne varnostne ukrepe in pozornost v okolici domov, saj so prav prazniki in daljše odsotnosti pogosto čas, ko so vlomi pogostejši.
To so podatki za tri policijske uprave
Vlomi, ki so jih obravnavali policisti Policijske uprave Ljubljana
- Na območju Domžal je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar. Lastnika je oškodoval za okoli 110 evrov.
- Na območju Vidma – Dobrepolje je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar in nakit. Lastnika je oškodoval za okoli 4700 evrov.
- Na območju Logatca je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar in video nadzorno kamero Lastnika je oškodoval za okoli 3200 evrov.
- Na območju Viča je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar in nakit. Lastnika je oškodoval za okoli 4000 evrov.
- Na območju Grosuplja je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil denar in nakit. Lastnika je oškodoval za okoli 1000 evrov.
- Na območju Vidma – Dobrepolje je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil nakit. Lastnika je oškodoval za okoli 1000 evrov.
- Na območju Viča je bilo vlomljeno v hišo, od koder je neznani storilec odtujil nakit in 2 prenosna računalnika. Lastnika je oškodoval za več tisoč evrov.
- Na območju Kamnika je bilo vlomljeno v stanovanje, od koder je neznani storilec odtujil denar. Lastnika je oškodoval za okoli 4000 evrov.
- Na območju Šiške je bilo vlomljeno v klet, od koder je neznani storilec odtujil pnevmatike. Lastnika je oškodoval za okoli 400 evrov.
- Na območju Medvod je bilo vlomljeno v klet, od koder je neznani storilec odtujil električni skiro. Lastnika je oškodoval za okoli 400 evrov.
- Na območju Bežigrada je bilo vlomljeno v gostinski lokal, od koder je neznani storilec odtujil denar. Lastnika je oškodoval za okoli 1400 evrov.
- Na območju centra Ljubljane je bilo vlomljeno v gostinski lokal, od koder je neznani storilec odtujil denar. Lastnika je oškodoval za okoli 1500 evrov.
Vlom na območju Policijske uprave Kranj
Kranjski policisti so v petek okoli 19. ure obravnavali vlom v hišo na območju Kranja. Storilec je nasilno vstopil v notranjost skozi okno in si prilastil denar ter nakit. Policisti o dejanju zbirajo obvestila in bodo o vseh ugotovitvah obveščali pristojno državno tožilstvo.
Vlom na območju Policijske uprave Maribor
Policisti policijske postaje Rače so na območju občine Hoče-Slivnica obravnavali vlom v stanovanjsko hišo. Pri vlomu je po nestrokovni oceni nastalo za 5000 evrov materialne škode. Policisti zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.
The post V Sloveniji več vlomov v hiše, stanovanja in gostinske lokale appeared first on Lokalec.si.

6 days ago
36







English (US)