ARTICLE AD
Svoboda ureditev progresivnega zdravstvenega prispevka načrtuje v paketu z urejanjem absentizma in sistema upravljanja ZZZS. Zato zakonskega predloga iniciative Glas ljudstva v sedanji obliki ne bo sopodpisala. Obenem pa poudarjajo, da največja vladna stranka nima privilegija, da bi lahko sprejemala politično všečne ukrepe ne glede na posledice.
[STA] – Predlog zakona, ki ga je iniciativa Glas ljudstva s podporo SD, Levice ter samostojnih poslancev Mihe Kordiša in Mojce Šetinc Pašek danes vložila v parlamentarni postopek, po mnenju poslanske skupine največje vladne stranke ne odgovarja na nekatere ključne prihodnje izzive v zdravstvu in ni usklajen s socialnimi partnerji. Zato ga, četudi se z njegovim namenom strinjajo, ne bodo sopodpisali, so zapisali v današnjem odzivu.
Ureditev oz. nadgradnjo področja obveznega zdravstvenega zavarovanja, vključno z obveznim zdravstvenim prispevkom, Gibanje Svoboda načrtuje v paketu z ukrepi na področju absentizma in spremembami upravljanja Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS), kar nameravajo urejati v zakonu o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju.