ARTICLE AD
Ribniški policisti so bili obveščeni o drzni tatvini, ki se je zgodila predvčerajšnjim, prijava pa je sledila dan kasneje. Neznani storilec je pod pretvezo izvajanja telekomunikacijskih del ogovoril lastnika stanovanjske hiše in ga s tem zamotil. V tem času je drugi storilec iz notranjosti hiše odtujil nakit ter povzročil za nekaj sto evrov materialne škode.
Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno tožilstvo.
Na Policijski upravi Ljubljana opozarjajo, da so tovrstna kazniva dejanja vse pogostejša, storilci pa pri izvedbi uporabljajo zelo prefinjene metode. Pogosto žrtve, predvsem starejši občani, ugotovijo, da so bili okradeni šele z zamikom, ko je za posredovanje že prepozno. V preteklih primerih so se storilci izdajali tudi za serviserje, zdravstveno osebje ali izvajalce razkuževanja stanovanj.
Policija zato svetuje, naj občani nenapovedanih obiskovalcev ne spuščajo v hišo, jih ves čas nadzorujejo in v primeru domnevnih uradnih postopkov vedno zahtevajo na vpogled uradno identifikacijo ali delovni nalog. Ob tem naj si zapomnijo videz oseb, njihovo govorico, morebitne posebnosti ter podatke o vozilu, s katerim so se pripeljali (znamka, barva, tip in registrska številka).
Če kljub previdnosti pride do tatvine ali drugega kaznivega dejanja, je treba o tem takoj obvestiti policijo na številko 113 ali najbližjo policijsko postajo. V primeru zaznave sumljivih oseb ali vozil, ki se zadržujejo na določenem območju, je prav tako priporočljivo ukrepati hitro. Za anonimno prijavo je na voljo tudi številka policije 080 1200.