Masaža v objemu poletja: Poživitev telesa in duha tudi v vročih dneh

5 hours ago 8
ARTICLE AD

Masaže niso rezervirane le za hladne zimske dni – tudi poleti imajo svoj pomemben namen. Visoke temperature, zatekanje, utrujenost in padec energije so pogosti spremljevalci vročih mesecev. Prav masaža lahko ublaži učinke vročine še posebej, če se jih združi z blagodejno termalno vodo in Kneippovo filozofijo.

Ko pomislimo na masažo, si pogosto predstavljamo zimske večere, prijetno toplino in sprostitev po napornem dnevu. A masaža je enako – če ne celo bolj – dobrodošla tudi v poletnih mesecih. V Termah Snovik, kjer prisegajo na holističen pristop k zdravju po Kneippovih načelih, vemo, da poletje prinaša edinstvene izzive za telo in duha, ki jih masaža lahko učinkovito ublaži.

Zakaj masaža poleti?

Poletno obdobje mnogi povezujejo z dopustom, sprostitvijo in brezskrbnostjo, a za telo predstavlja tudi precejšen izziv. Visoke temperature povzročajo razširitev krvnih žil, kar upočasni cirkulacijo in limfni pretok. Tekočine zato pogosteje zastajajo v telesu – še posebej v spodnjem delu – kar se kaže kot otekanje nog, občutek težkih nog in splošna telesna utrujenost.

Obenem vročina izčrpava organizem, zmanjšuje koncentracijo in vpliva na kakovost spanja, kar vodi do dodatnega občutka utrujenosti in nelagodja. K temu prispevajo tudi dolgotrajno sedenje v službi, dolge vožnje ali pomanjkanje gibanja v vročih delih dneva. Zato je prav poleti pomembno telesu zagotoviti ustrezno podporo – ena izmed najbolj učinkovitih naravnih metod pa je prav masaža.

Masaža spodbuja prekrvavitev, lajša zastajanje tekočin, sprošča mišice, poživlja limfni sistem in vpliva na splošno dobro počutje. Poleti ima še dodaten pomen, saj lahko telesu pomaga, da se učinkoviteje spopade z vročino in ohrani notranje ravnovesje.

Kdaj je najboljši čas za masažo poleti?

V poletnem času priporočamo masaže zgodaj zjutraj ali pozno popoldne, ko so temperature nižje, telo pa lažje sprejema dotik in terapijo.

Zelo priporočljivo je tudi kopanje v termalni vodi pred masažo, saj topla voda sprosti mišice in pripravi telo na bolj učinkovito masažo. Po masaži pa kopanje ni priporočljivo – telo naj ima čas, da absorbirano sprostitev in naj ne izgublja učinka s prevelikimi stimulacijami.

Kneippova priporočila za poletne masaže

V Termah Snovik, edinem certificiranem Kneippovem centru v Sloveniji, sledijo petim stebrom Kneippove filozofije. Poleti svetujejo uporabo hladnih vodnih oblog, oblivov in kopeli za noge kot pripravo na masažo, saj ti ukrepi zmanjšujejo otekanje in krepijo ožilje. Masaža naj bo del uravnoteženega vsakdana, skupaj s pravilno prehrano, gibanjem in sprostitvijo.

Priporočene masaže v Termah Snovik v poletnih mesecih

V Termah Snovik izvajajo vrsto masaž, ki so v poletnem času še posebej priporočljive:

  • Limfna drenaža, ker spodbuja odvajanje odvečne tekočine iz telesa, zmanjšuje otekline in občutek težkih nog.
  • Refleksna masaža stopal, saj preko refleksnih točk vpliva na celoten organizem, spodbuja samozdravljenje in razbremeni telo brez preobremenitve.
  • Klasična masaža, ki s svojim uravnoteženimi pristopom lajša napetosti in spodbuja prekrvavitev- popolna za sprostitev v poletnih dneh.
  • Športna masaža, zlasti za bolj aktivne posameznike, ki tudi v poletni vročini ostajajo telesno dejavni.
  • Antistresna masaža, ki celostno sprosti živčni sistem in pomiri telo, kar poleti pogosto zelo dobro dene.

Poletna masaža – več kot razvajanje

V Termah Snovik masažo dojemajo kot celostno podporo telesu – še posebej v času, ko je izpostavljeno vročini, utrujenosti in pomanjkanju energije. S pravo izbiro masaže in dodatnimi ukrepi lahko vsak poletni dan postane priložnost za novo svežino.

Masaža poleti ni le razvajanje – je zavestna skrb za dobro počutje. V Termah Snovik združujejo moč dotika, narave, Kneippove modrosti in termalne vode, da vam pomagajo lažje zadihati tudi v najbolj vročih dneh.

The post Masaža v objemu poletja: Poživitev telesa in duha tudi v vročih dneh appeared first on domžalec.si.

Read Entire Article