ARTICLE AD
Kadar poskušate razkriti lažnivca, je zanimivo vprašanje, kakšne razlike lahko pričakujete glede na tip osebe, s katero imate opravka.
Estimated reading time: 4 minute
Ljudje z rdečo barvo profila lažejo z namenom. Za dominantnost, ki je glavna lastnost rdečih, so značilne samozavest, avtoriteta in želja po nadzoru. Osebe, ki izkazujejo visoko stopnjo dominantnosti, so po navadi ambiciozne, tekmovalno naravnane in usmerjene k rezultatom. Njihova želja po moči in oblasti lahko vpliva na njihov odnos do laži in prevare. O laži včasih razmišljajo kot o sredstvu za doseganje cilja, orodju za premagovanje ovir, pridobivanje prednosti ali doseganje želenih rezultatov.
Tekmovalni duh jih lahko pripelje do tega, da druge prevarajo, samo da bi pridobili prednost.
Poseben izziv za rdeče je namreč ta, da niso usmerjeni v odnose, temveč v naloge. Če na poti do uspeha izgubijo kakega prijatelja, to ne pomeni konec sveta, vsaj za rdeče ne.
Ljudje z rumeno barvo profila lažejo, da bi pridobili veljavo.

Imajo neverjetno moč vpliva, a z velikim vplivom pride tudi velika odgovornost. Razumevanje o tem, kdaj, kako in zakaj se rumena oseba zateče k laži, je ključnega pomena za posameznika in ne nazadnje za družbo kot celoto. Njihova pripravljenost lagati ne pomeni, da so slabi ljudje, temveč da so samo ljudje.
Rumeni, ki govori resnico, se od rumenega lažnivca razlikujejo po stopnji zavedanja te svoje lastnosti in sposobnosti, da laganje ohranjajo pod nadzorom.
Toda kljub temu ne smemo zanemariti dejstva, da rumeni po navadi izkrivljajo resnico in jo predstavljajo, kot jim ustreza. Ljudje, ki vedno znova ponavljajo stavek; Tega nisem nikoli rekel, so najpogosteje tisti z rumenim vedenjskim profilom. Njihov glavni izziv je, da se preprosto ne spomnijo, kdaj so kaj rekli.
Ljudje z zeleno barvo profila lažejo, da bi se izognili prepirom in zahtevam.
Ljudje z visoko stopnjo stabilnosti običajno sodelujejo z drugimi in so zanesljivi, poleg tega pa je z njimi lahko shajati. Cenijo skladne odnose, in ko pride do spora, pogosto delujejo kot posredniki. Najraje imajo stabilno in predvidljivo okolje ter se upirajo spremembam. V nekaterih situacijah je laž lahko način za ohranjanje dobrih odnosov in preprečevanje konfliktom.

Konflikt je ena najslabših stvari, s katero lahko soočite človeka z zelenim vedenjskim profilom.
Pogosto se izogibajo povzdigovanju glasu in jeznim pogledom, vendar se zaradi tega pogosto znajdejo v težavah. Nedolžne laži so običajno izrečene z dobrimi nameni, običajno zato, da bi obvarovali čustva nekoga drugega ali razrešili neprijeten konflikt. Na njihovo pripravljenost lagati seveda vpliva veliko dejavnikov.
Ljudje z modro barvo profila lažejo, da bi pridobili zaupanje.
Modri pogosto sledijo nizu notranjih ali zunanjih standardov. V situacijah, ko bi jim laž lahko pomagala vzpostaviti ali ohraniti te standarde, se bodo pogosteje zatekli k prevari kot sicer. Če posameznik verjame, da je točnost izjemno pomembna, in zamuja na sestanek, se lahko zlaže o razlogu za zamudo, da bi ohranil podobo osebe, ki ceni točnost.
So pogosto zelo zadržani ali celo prestrašeni, ko gre za napake ali za to, da bi jih drugi videli kot nesposobne.
Želja po doseganju kar najboljših rezultatov, če že ne popolnosti, in izogibanje vsakršni kritiki je lahko pri vestnih ljudeh močna motivacija za laganje. Lahko se zatečejo k laži, če menijo, da bodo dosegli popoln rezultat ali se ubranili kritike. Ko ugotovijo, da so naredili napako, ki bi lahko pritegnila kritike, pogosto poskušajo napako prikriti ali o njej lažejo, da bi zaščitili svoj ugled perfekcionista.
Preberite tudi BODITE ČLOVEŠKI DETEKTOR LAŽI in LAŽI ZAMASKIRANE V RESNICO
The post KAKO SE POSAMEZNIKI Z RAZLIČNIMI BARVAMI VEDENJSKEGA PROFILA SPOPADAJO Z LAŽMI? appeared first on Horoskop.si - Novice in zabava iz področja astrologije.