Izraelske sile izvedle napade na pristanišča v Jemnu

5 hours ago 10
ARTICLE AD

Izraelske obrambne sile so v ponedeljek zgodaj zjutraj izvedle zračne napade na več strateških ciljev na območju Jemna, ki jih nadzirajo uporniški Hutiji. Ti so v odgovor proti Izraelu izstrelili raketo, ki naj bi jo izraelska obramba skušala prestreči. Napetosti v Rdečem morju se tako znova zaostrujejo.

Po navedbah izraelske vojske so bili napadeni objekti in pristanišča Hodeida, Ras Isa ter Salif, ob tem pa tudi elektrarna Ras Kanatib. Izrael napade utemeljuje s trditvijo, da Hutiji ta območja uporabljajo za prejemanje orožja iz Irana in izvajanje napadov na Izrael in njegove zaveznike.

Vojaški tiskovni predstavnik izraelskih sil je zatrdil, da gre za “logistične točke, prek katerih poteka oskrba z iranskim orožjem, ki služi za teroristične operacije”. Ob tem so potrdili tudi napad na tovorno ladjo Galaxy Leader, ki so jo Hutiji zasegli novembra lani. Plovilo je bilo zaseženo v času, ko so hutijevske sile začele motiti pomorski promet v Rdečem morju, v znak solidarnosti s Hamasom v vojni proti Izraelu.

Read Entire Article